VESTI

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković u krajnje neobičnoj završnici TCR šampionata u Makau osvojio je novih 11 bodova za četvrto mesto u prvoj i peto mesto u drugoj trci, s obzirom da su organizatori svim takmičarima dodelili prepolovljene bodove zbog pravila koja su propisana ako se ne odvozi 75% trke.  Tako vozač NIS Petrol by B3 racing tima sa osvojenim i jednim bodom iz kvalifikacija, na kraju debitantske sezone u generalnom plasmanu zauzima sedmo mesto sa ukupno 173 boda, umesto petog koje je zaslužio osvojenim pozicijama u Makau.

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković postigao je peto vreme na kvalifikacijama u Makau, na jednoj od najstarijih i najzahtevnijih uličnih trka na svetu. Tako je vozač NIS Petrlol by B3 racing tima poslednji trkački vikend u ovogodišnjoj TCR sezoni započeo sjajnom vožnjom i osvajanjem novog boda, a na sutrašnjoj prvoj trci startovaće  sa pete pozicije.

Na spektakularnoj drugoj trci TCR vikenda na stazi Sepang u Maleziji, srpski as Dušan Borković osvojio je novih 12 bodova. Vozač NIS Petrol by B3 racing tima trku je završio na četvrtoj poziciji i posle azijske turneje u generalnom plasmanu zauzima sedmo mesto sa 161 bodom.

Vozač  NiS Petrol by B3 racing tima Dušan Borković osvojio je novih  osam bodova pošto je prvu trku desetog TCR trkačkog vikenda na stazi Sepang u Maleziji završio na šestom mestu. Srpski as sada u generalnom plasmanu zauzima sedmo mesto sa ukupno 149 bodova.

nedelja, 18 septembar 2016 13:47

BORKOVIĆ NA POSTOLJU U SINGAPURU

Vozač NIS Petrol by B3 racing tima Dušan Borković popeo se šesti put na postolje u ovoj TCR sezoni pošto je drugu trku u Singapuru završio na drugoj poziciji i osvojio novih 18 bodova. Posle spektakularnog trkačkog vikenda na stazi Marina Bej srpski as ima 24 nova boda, a u generalnom plasmanu sada zauzima sedmu poziciju sa ukupno 141 bodom.