VESTI

POSLE 27 GODINA BORKOVIĆ VRATIO TITULU SRBIJA RELIJA U ZEMLJU

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković i njegov suvozač Igor Marković pobednici su najprestižnijeg domaćeg automobilskog takmičenja, 52. Srbija relija, čime se titula tačno posle 27 godina ponovo vratila u ruke domaćeg takmičara. Borković je u svojoj Škodi fabiji R5 EVO bio najbolji na svih 14 brzinaca koji su voženi na šest lokacija tokom dva dana takmičenja, a koji se boduju za Evropski reli trofej, Balkanski reli trofej, Šampionat Bosne i Hercegovine, Šampionat Bugarske i Nacionalni šampionat.

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković biće prva zvezda međunarodnog 52. Srbija relija, najznačajnijeg automobilskog takmičenja na našim prostorima, koje se održava od 27. do 29. septembra u Vrnjačkoj Banji. Trka će biti vožena na brzincima: Mrka stena, Kriva reka, Župa, Boturić, Goč, Stanišinci i Beranovac.

Naš najbolji automobilista Dušan Borković odlučio je da napusti TCR Evropa šampionat! Pančevac, koji iza sebe ima nebrojeno pobeda na najvećim evropskim i svetskim šampionatima, nezadovoljan statusom u ovom takmičenju i štetnim odlukama po njegov tim, a koje su kulminirale na poslednjoj trci u Austriji, na "Red Bul Ringu", povukao se sa trka u nastavku šampionata. U nastavku godine zameniće trkačke vikende novim izazovima o kojima će javnost biti blagovremeno obaveštena.

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković zauzeo je šestu poziciju i osvojio 21 bod u fantastičnoj prvoj trci četvrtog trkačkog vikenda TCR šampionata koji se vozio na stazi Red Bul Ring u Austriji.

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković je dodao 7 bodova u prvoj trci dok drugu trku u Belgiji nije završio pošto ga je sa staze izbacio Francuz Džimi Klaret, dok je naš as bio na liderskoj poziciji. Vozač NIS Petrol Racing tima u saradnji sa Target Competition ovog vikenda je osvojio sedam bodova i u generalnom plasmanu ima 64 poena.